“Sog‘lom avlod uchun” fondining ishonchli va doimiy hamkorlaridan biri AmeriCares xalqaro tashkiloti (AQSh) hisoblanadi. AmeriCares xalqaro tashkiloti turli dori-darmonlar, tibbiy buyumlar, gigiyena vositalari va boshqalar ko'rinishidagi gumanitar yordamni yetkazib berishni amalga oshirаdi. O‘zbekiston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vazirligi bilan kelishilgan holda respublika davolash-profilaktika muassasalariga hamda “Sog‘lom avlod uchun” fondining tibbiy-ijtimoiy patronaj tizimi orqali taqsimlanаdi.
“AmeriCares” xalqaro tashkilotining (AQSh) 2024-yil 08-maydagi murojaatiga muvofiq “Sog‘lom avlod uchun”fondi “AmeriCares” xalqaro tashkiloti (AQSh) vakili – direktor o‘rinbosarining mamlakatimizda bo‘lish dasturini tayyorladi.
Tashrif davomida “O‘zbekiston havo yo‘llari” AKga tashrif buyurish va rahbariyat bilan uchrashish, Toshkent shahri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Toshkent viloyatidagi tibbiyot muassasalariga tashrif buyurib, ajratilgan insonparvarlik yordamlarini taqsimlash va maqsadli ishlatish bo‘yicha “Sog‘lom avlod uchun” fondi faoliyati bilan tanishish rejalashtirilgan.

Одним из надежных и постоянных партнеров МНБФ «Соглом авлод учун» является Международная организация «AmeriCares» (США). Только за 2016-2024гг. Международная организация «AmeriCares» осуществила 144 поставки гуманитарной помощи, в виде различных медикаментов, медицинских принадлежностей, и гигиенических средств и т.д. на сумму свыше 302,98 млн. долларов США, которые были распределены по согласованию с Министерством здравоохранения Республики Узбекистан по лечебно-профилактическим учреждениям республики и через систему медико-социального патронажа Фонда «Соглом авлод учун».
В соответствии с обращением Международной организации «AmeriCares» (США) от 08 мая 2024 года Фонд «Соглом авлод учун» подготовил Программу пребывания представителя Международной организации «AmeriCares» (США)-помощник директора по партерствам в Евразии - Д.Попова на период с 27 мая по 1 июня 2024 года и внес в Министерство здравоохранения Республики Узбекистан для согласования и утверждения, а также в Министерство иностранных дел Республики Узбекистан.
В ходе визита планируется ознакомиться с работой Фонда «Соглом авлод учун» по распределению и целевому использованию выделяемой гуманитарной помощи с посещением лечебно-профилактических учреждений г.Ташкента, Республики Каракалапкстан и Ташкентской области, а также посетить АО “Uzbekiston airways” и встретиться с руководством.